Експлуатаційні особливості рейок б/у

Експлуатаційні особливості рейок б/у

08 фев 2021

Ні для кого не секрет, що будівництво нового залізничного полотна - це справа дуже дорога, тому далекоглядні керівники в деяких випадках застосовують не нове ж / д покриття, а вживане. Економія в даному випадку виходить досить відчутною, але існує кілька правил, яких слід дотримуватися при експлуатації рейок б / у.

Правила які слід дотримуватися при експлуатації рейок б/у

Перш за все, використовувати рейки та дерев'яні шпали б/у слід тільки в тих місцях, де немає надзвичайно високого навантаження на залізничне полотно. Наприклад, це може бути будівництво технічних залізничних колій на будівельному майданчику, для різних виробничих і складських потреб і так далі. Але для будівництва таких залізниць бажано використовувати нове залізничне кріплення, оскільки воно забезпечить більшу надійність і довговічність всього полотна. Крім цього, залізничні рейки і шпали б/у можуть використовуватися в якості міцних і надійних опорних перекриттів, балок, паль і так далі.

Слід зазначити, що рейки які були у використанні виходячи з технічного стану поділяються на кілька категорій, які і є головним критерієм у виборі сфери застосування. Як правило, всі колишні у вживанні рейки діляться на:

Рейки б/у з державного запасу

Ця категорія вважається найвищою, оскільки такий рейок новий, він не піддавався ніяким навантаженням, а пролежав на складі. Досить часто такий рейок може бути покритий корозією і єдине, що необхідно зробити - це зняти її і надалі експлуатувати рейок як новий.

Рейки б/у, які були зняті з експлуатації раніше закінчення їх експлуатаційного терміну

Рейки даної категорії може бути різного ступеня зношеності, в залежності від того, де він експлуатувався і яким навантаженням піддавався. Визначити область його застосування можна тільки після ретельної діагностики фахівцями. Досить часто такий рейок підходить для будівництва залізних доріг для легкого транспорту, для ліній технічних залізних гілок і так далі.

Рейки б/у, які були зняті з експлуатації вже після закінчення їх експлуатаційного терміну

Рейки, що належить до даної категорії, ніколи не може бути використаний за прямим призначенням, оскільки це загрожує аваріями. Його можна використовувати в будівництві.